Sąd przyznał rację mieszkańcom zagrożonym budową kopalni “Złoczew”!

30 listopada br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi przychylił się do skargi mieszkańców zagrożonych powstaniem kopalni węgla brunatnego “Złoczewie” (woj. łódzkie), dotyczącej uchybień w przyjętym przez gminę Ostrówek studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Rada gminy przyjęła studium zawierające poważne błędy, które były wielokrotnie zgłaszane przez mieszkańców i organizacje pozarządowe, m.in. Stowarzyszenie „Nie dla kopalni Złoczew”.

Czytaj dalej Sąd przyznał rację mieszkańcom zagrożonym budową kopalni “Złoczew”!

Będzie kolejna ocena oddziaływania na środowisko odkrywki Tomisławice

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska (GDOŚ) w Warszawie odrzucił 14 listopada br. zażalenie PAK Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, który nałożył na inwestora obowiązek przygotowania raportu środowiskowego dla rozbudowy infrastruktury działającej od 2008 r. odkrywki węgla brunatnego Tomisławice w woj. wielkopolskim. Dzięki temu przeprowadzona zostanie kolejna ocena oddziaływania odkrywki na środowisko, obejmująca m.in. konsultacje społeczne.

Czytaj dalej Będzie kolejna ocena oddziaływania na środowisko odkrywki Tomisławice

Rozmawialiśmy o odkrywce w Złoczewie – spotkanie informacyjne dla mieszkańców

Kopania odkrywkowa Złoczew: Rozmawialiśmy o odkrywce w Złoczewie - spotkanie informacyjne dla mieszkańców

10 listopada z inicjatywy Stowarzyszenia „Nie dla Odkrywki Złoczew” odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gmin zagrożonych budową kopalni odkrywkowej. Na spotkaniu zjawiło ok. 200 osób, głównie rolników z gmin Złoczew, Ostrówek i Burzenin, a także mieszkańców gmin Wieluń i Konopnica oraz Bełchatowa.

Czytaj dalej Rozmawialiśmy o odkrywce w Złoczewie – spotkanie informacyjne dla mieszkańców

Ważą się losy mieszkańców zagrożonych odkrywką Złoczew, będą konsultacje społeczne

Kopalnia odkrywkowa Złoczew

27 września br. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Łodzi ogłosiła, że ze względu na znaczny stopień skomplikowania sprawy termin wydania decyzji środowiskowej dla odkrywki Złoczew wydłuża się do 30 marca 2018 r. Jednocześnie ogłoszone zostały konsultacje społeczne – mieszkańcy gmin, które najbardziej ucierpią na budowie kopalni węgla brunatnego zapowiadają, że będą walczyć o swoje domy.

Czytaj dalej Ważą się losy mieszkańców zagrożonych odkrywką Złoczew, będą konsultacje społeczne